چهارشنبه, 20 تیر 1403 ساعت 13:04

جلسه کمیته پزشکی انجمن در خصوص پشه آئدس برگزار شد


جلسه کمیته پزشکی انجمن شرکتهای هواپیمایی در تاریخ 20 تیر و به میزبانی هواپیمایی کیش برگزار شد. در این جلسه که با حضور نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری ، وزارت بهداشت و شرکتهای هواپیمایی برگزار شد ، آخرین رهیافت ها در خصوص تب دنگی و راهکارهای مقابله و پیشگیری با آن در اکو سیستم هوایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
آقای دکتر میراولیایی مدیر طرح ملی مقابله با پشه آئدس در این جلسه ضمن تشریح وضعیت مطلوب در ایران اظهار داشت : همه نقاط کشور تحت کنترل است و جای نگرانی نیست . مهمترین نکته در شرایط فعلی برای مقابله با پشه آئدس بهسازی محیط و حذف محیط هایی با آب راکد است.
آقای دکتر رضایی رئیس مرکز آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت نیز ضمن مرور نکات آموزشی ، به این نکته اشاره داشت که این بیماری از انسان به انسان منتقل نمی شود و تنها از گزش پشه آئدس فرد بیمار خواهد شد که با رعایت نکات بهداشتی از جمله پوشیدن لباس آستین بلند و استفاده از قلم دافع در مناطق آلوده ، ریسک آن کاهش خواهد یافت.
در پایان این جلسه مقرر شد تا این جلسات استمرار یابد و در صورت لزوم با اعلام وزارت بهداشت دستورالعمل ها و استانداردهای بهداشتی در مبادی ورودی و خروجی هوایی اعمال شود.

اخبار هواپیمایی

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…