شنبه, 06 آبان 1402 ساعت 12:15

یاتا : سرعت و راحتی اولویت اول مسافران است


یاتا نتایج نظرسنجی جهانی مسافران 2023 خود را اعلام کرد و نشان داد که مسافران همچنان سرعت و راحتی را در اولویت قرار می دهند و به طور فزاینده ای از فرآیندهای بیومتریک قبل از ورود به فرودگاه استقبال می کنند.
برنامه ریزی و رزرو
مسافران هنگام برنامه ریزی سفر خود و انتخاب محل عزیمت، به دنبال راحتی بیشتر هستند. ترجیح آنها این است که از یک فرودگاه نزدیک به خانه پرواز کنند، همه گزینه های رزرو و خدمات را در یک مکان واحد در دسترس داشته باشند و با روش پرداخت ترجیحی خود تسویه حساب کنند.در این نظر سنجی نزدیکی به فرودگاه با 71 درصد الویت اصلی مسافران و قیمت بلیت 31 درصد الویت آنان بود.
روش پرداخت
از میان هفت روش پرداخت ، کارت اعتباری با 73 درصد ، کیف پول دیجیتال با 18 درصد و درگاه بانکی نیز با 18 درصد در صدر قرار دارند. محبوبیت کارت اعتباری در آمریکای لاتین 85 درصد ، اروپا 81 درصد ، آمریکای شمالی 74 درصد و آفریقا 57 درصد است . محبوبیت کیف پول دیجیتال در آسیا و اقیانوسیه 41 درصد ، اروپا 15 درصد و خاورمیانه 14 درصد است . پرداخت از درگاه بانکی نیز در آفریقا 36 درصد و در خاورمیانه 21 درصد محبوبیت دارد.
راحتی سفر
مسافران خواهان راحتی بیشتر در فرآیند ویزای آنلاین هستند . 66 درصد از مسافران می خواهند قبل از سفر به صورت آنلاین ویزا دریافت کنند، 20 درصد ترجیح می دهند به کنسولگری یا سفارت و 14 درصد در فرودگاه دریافت کنند.
87 درصد از مسافران اعلام کردند که اطلاعات سفر خود را برای سرعت بخشیدن به روند ورود به فرودگاه به اشتراک می گذارند که نشان دهنده افزایش 83 درصدی گزارش شده در سال 2022 است.
فرآیندهای فرودگاهی
در فرودگاه، سرعت بسیار مهم است. مسافران انتظار فرآیندهای ساده و حداقل زمان انتظار را دارند. آنها مشتاق به استفاده از بیومتریک برای تسریع مراحل هستند، ترجیح می دهند فرآیندهای بیشتری را خارج از محل انجام دهند و آماده پرواز به فرودگاه برسند.
مسافران انتظار دارند سریعتر از همیشه در فرودگاه حرکت کنند. 74 درصد اظهار داشتند که وقتی فقط با یک چمدان دستی سفر می‌کنند، پیش‌بینی می‌کنند که در 30 دقیقه یا کمتر از مسیر به گیت سوار شدن برسند.
مسافران خواهان انعطاف بیشتر و کنترل بیشتر در فرآیند چمدان ها هستند. 67 درصد علاقه مند به تحویل و تحویل در خانه هستند. اعتماد به شناسایی بیومتریک نیز در حال افزایش است. در 12 ماه گذشته، 46 درصد از مسافران از فرآیند بیومتریک در فرودگاه استفاده کردند که این رقم در سال 2022، 34 درصد بود.
علاوه بر این، 75 درصد از مسافران استفاده از داده های بیومتریک را به پاسپورت های سنتی و کارت پرواز ترجیح می دهند. از بین افرادی که از شناسایی بیومتریک در طول سفر خود استفاده کرده اند، 46 درصد میزان رضایت 85 درصدی را گزارش کرده اند. در حالی که حفاظت از داده‌ها برای نیمی از مسافران نگران کننده است.

 

اخبار هواپیمایی

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…