دوشنبه, 15 مهر 1398 ساعت 10:40

دوریان ، میوه محبوب بد بو


خلبانان پرواز اخیر ایرکانادا بین ونکوور و مونترال مجبور شدند که به دلیل بوی بیش از حد بد ، که تمام کاکپیت و کابین مسافری را تحت فشار قرار داده بود ، اعلام وضعیت اضطراری کنند و ماسک های اکسیژن بزنند. اخیراً صحبت های زیادی درباره اتفاقات احتمالی سمی رخ داده است که در هواپیما رخ می دهد ، اما خوشبختانه بوی بد در این پرواز از جنس دیگری بود .
هیئت ایمنی حمل و نقل کانادا ، حمل میوه "دوریان" که در محموله های جلو قسمت بار قرار داشت را علت بوی بد تشخیص داد. دوریان در جنوب شرقی آسیا یک میوه محبوب است ولی به دلیل بوی بسیار بدش به میوه بدنام مشهور است.
بوی بد دوریان علی رغم محبوبیتش ، سبب شده تا برخی کشورها از حمل و نقل عمومی آن جلوگیری کنند. در کشورهایی مانند سنگاپور و ژاپن ، حتی در قطارهای مترو نیز علائمی وجود دارد که به مسافران اطلاع می دهد که با همراه داشتن میوه دوریان نمی توانند سوار مترو شوند.
خلبانان پرواز ایرکانادا 30 دقیقه پس از پرواز مجبور شدند تا به مبداء برگردند. گزارش حاکی از آن است که بوی بد پس از 20 ساعت هنوز در هواپیما وجود داشت و به همین دلیل هواپیما همچنان زمینگیر ماند .

 

 

اخبار هواپیمایی

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…