ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

چهارشنبه, 20 شهریور 1398 ساعت 11:42

اعلام نرخ پروازهای اربعین در هفته آینده


دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از اعلام نرخ‌های بلیت پروازهای اربعین در هفته آینده خبر داد و گفت: برخی از شرکت‌های هواپیمایی توانسته‌اند بدهی‌های خود به فرودگاه نجف تقسیط و برخی دیگر نیز در حال مذاکره برای انجام این کار هستند.
به گزارش تین نیوز، بدهی ایرلاین‌های ایرانی به فرودگاه نجف و اعتراض شرکت‌های هواپیمایی نسبت به بالا بودن هزینه هندلینگ و تعرفه‌های خدماتی از جمله مواردی بود که پروازهای ایرانی به عراق را حاشیه‌ساز کرده بود تا جایی که حتی در سال 96 ایرلاین‌های ایرانی تصمیم به توقف پروازها در مقطعی کوتاه به فرودگاه نجف گرفتند که در نهایت سال گذشته با حضور هیئتی از ایران به عراق و مذاکره با مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری عراق مشکلات تا حدودی برطرف شد.
مقصود اسعدی سامانی در رابطه با آغاز پروازهای اربعین و وضعیت پروازهای ایرلاین‌های ایرانی به فرودگاه نجف توضیح داد: با توجه به مذاکرات و هماهنگی که صورت گرفته شرکت‌های هواپیمایی مشکل خاصی برای پروازهای اربعین نخواهند داشت.
او در ادامه افزود: با توجه به هماهنگی به وجود آمده، امیدوار هستیم در ایام اربعین مشکل خاصی در برقراری پروازها نداشته باشیم.
بر اساس گفته وی؛ سال گذشته هیئتی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی به عراق رفتند و مذاکراتی را با مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری عراق و فرودگاه‌های نجف و بغداد انجام دادند به همین جهت سال گذشته شاهد پروازهای عادی روانی بین دو کشور بودیم.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در پاسخ به این سؤال که آیا ایرلاین‌های ایرانی به فرودگاه نجف همچنان بدهکار هستند، گفت: برخی از شرکت‌های هواپیمایی توانسته‌اند بدهی‌های خود را تقسیط و برخی دیگر نیز در حال مذاکره برای انجام این کار هستند.
اسعدی سامانی در رابطه به مشکل سوخت‌گیری ایرلاین‌های ایرانی در فرودگاه نجف و بغداد نیز توضیح داد: عمدتاً شرکت‌های هواپیمایی به دلیل فاصله‌ای که بین ایران و عراق وجود دارد به ندرت نیازمند سوخت‌گیری در فرودگاه‌های عراق هستند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از اعلام نرخ‌های بلیت پروازهای اربعین در هفته آینده خبر داد./ تین نیوز

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…