ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 10:35

 آموزش جدید برای خلبانان ایرلاینها


چرا تعداد فزاینده ای از خطوط هوایی به برنامه آموزش خلبانی Multi-Crew Pilot Licence Program (MPL)روی آورده اند و تفاوت بین برنامه MPL و برنامه های آموزش سنتی چیست؟
حقیقت این است که از سال 2006 تاکنون تقریبا 40 برنامه MPL در سراسر جهان اجرا شده است و بیش از 3600 فارغ التحصیل از آن زمان پرواز کرده اند. این در حالی است که تعداد مدارس ، آکادمی ها و مراکز پرواز ، هماهنگ با برنامه آموزش MPL ، در حال افزایش است.
MPL که توسط آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اروپا (EASA) به تصویب رسیده است ، نیاز به همکاری بین یک شرکت هواپیمایی و یک مدرسه پرواز دارد و یک مسیر جذاب برای دانشجویان خلبانی است.
تفاوت اصلی MPL از آموزش سنتی در این است که یک دوره MPL به متدولوژی آموزش مبتنی بر شایستگی در کلیه مراحل آموزش عملی نیاز دارد. برای پیشرفت ، یک مجموعه استاندارد از شایستگی ها باید به سطح مشخصی از عملکرد تبدیل شوند نه اینکه فقط ساعت ها جمع شوند.
چرا این شایستگی ها مهم هستند؟ صنعت هواپیمایی تشخیص داده است که تجربه خلبانان را نمی توان تنها با تعداد ساعات پرواز اندازه گیری کرد. سطح پیچیدگی هواپیماهای مدرن و زمینه عملیاتی در حال توسعه سریع نیاز به آموزش خلبانانی دارد تا از مهارت های پرواز سنتی فراتر رود.
تهدیدات ، خطاها و احتمال شکست در طول عملیات پروازی همیشه نمی تواند پیش از وقوع آنها پیش بینی و آموزش داده شود. بنابراین ، خدمه پرواز باید طیف وسیعی از صلاحیت های لازم را داشته باشند تا برای غیر منتظره ها آماده شوند.
برنامه MPL به گونه ای طراحی شده است که فارغ التحصیلان را در هر 9 شایستگی آموزش دهد تا در انجام وظایف آینده خود ایمن ، مؤثر و کارآمد باشند.
دانش ، مهارت و نگرش ، از جمله الزامات جدی برای یک دانشجوی MPL است. علاوه بر این ، معیارهای اخلاقی بالا همیشه در صدر لیست قرار می گیرند. بدون شک آنها باید خلبان را قادر به همکاری با خدمه و مسافران و همچنین شرکتهای هواپیمایی کنند.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…