ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

یکشنبه, 09 تیر 1398 ساعت 10:36

کاهش 19 درصدی پروازهای داخلی در سه ماه گذشته


دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: میزان تقاضا‌ی پرواز‌های داخلی در ابتدای امسال نسبت به سال گذشته 19 درصد کاهش یافته است.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ، با بیان اینکه فروردین امسال نسبت به سال گذشته شاهد کاهش 19 درصدی میزان مسافران بخش هوایی بوده‌ایم، گفت: شرکت‌های هواپیمایی علی رغم فشارهای ناشی از تحریم‌های دشمن سعی می‌کنند بهترین خدمات را به مسافران ارائه کنند اما به دلیل شرایط اقتصادی کشور میزان استقبال مسافران از بخش هوایی کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه میزان مسافرت‌هایی هوایی در بخش خارجی بسیار نسبت به سفرهای داخلی کاهش یافته است، گفت: به دلیل ایجاد نوسانات ارزی قیمت و تعرفه بخش‌های خارجی بیشتر شده به همین دلیل میزان استقبال مسافران از این حوزه هم بسیار کاهش یافته است.
اسعدی سامانی توضیح داد: هم اکنون نرخ‌هایی که در بازار برای بخش هواپیمایی وجود دارد، تغییر چندانی نکرده است اما به دلیل آنکه تقاضای مسافر در این حوزه کاهش یافته است به همین دلیل شرکت‌های هواپیمایی سعی کرده اند نرخ کلاس‌های پروازی خود را تغییر و یا افزایش دهند اما این به معنای افزایش قیمت بلیت هواپیما نیست.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار کرد: هم اکنون در بازار فروش بلیت هواپیما، نرخ‌ها در برخی از مقاصد زیر میانگین دامنه کف و سقف قیمتی است.
وی یادآوری کرد: شرکت‌های هواپیمایی نرخ‌های خود را بر اساس عرضه و تقاضا کاهش و یا افزایش می‌دهند و در بسیاری از مواقع نرخ‌ها شناور است.
اسعدی سامانی بیان کرد: هم اکنون صندلی بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی خالی است اما برای آنکه این شرکت‌ها بتوانند خدمات بهتری به مسافران ارائه دهند، قیمت‌های خود را افزایش نداده‌اند اما نرخ‌های کلاسی پروازی خود را با کیفیت بسیار بیشتری ارتقاء داده‌اند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به اینکه امسال قرار است 86 هزار و 400 نفر از زائران حج از ایران به زیارت خانه خدا مشرف شوند افزود: به تازگی عربستان اعلام کرده است که ایران‌ایر برای پرواز انتقال حجاج به عربستان باید فقط از هواپیما‌های ملکی خود استفاده کند و حق استفاده از هواپیما‌های هیچ شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی دیگری را ندارد.
سامانی افزود: به نظر می‌رسد این اقدام سعودی‌ها در ادامه فشار حداکثری آمریکا به مردم ایران است و سعودی‌ها هم در راستای تبعیت از آمریکایی‌ها می‌خواهند این فشار حداکثری را به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران وارد کنند.
وی در پایان تاکید کرد: امسال تمامی پروازهای حج را شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می دهد که البته در این زمینه سایر شرکت های هواپیمایی هم همکاری های لازم را با آنها انجام می دهند.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…