شنبه, 25 بهمن 1399 ساعت 11:40

خاورمیانه و آفریقا خسته ترین خلبانان جهان را دارند


در گزارش The Pilot Survey 2021 آمده است: عدم امنیت شغلی می تواند در آینده باعث کمبود خلبان شود
بر اساس این گزارش و با رسیدن نرخ بیکاری خلبانها به 30 درصد ، خلبانانی که برای خطوط هوایی خاورمیانه و آفریقا پرواز می کنند بالاترین سطح استرس را در صنعت دارند و از ناامیدترین خدمه در جهان هستند.
بحران کرونا باعث رکود در بازارهای هواپیمایی شده و هزاران خلبان شغل خود را از دست داده اند. در حالی که بسیاری از کسانی که موقعیت خود را حفظ کرده اند مجبورند در شرایط بدتر و با پرداخت حقوق کمتر کار کنند.
خلبانان در خاورمیانه و آفریقا (85 درصد) نگران امنیت شغلی خود هستند. در این گزارش آمده ، عواملی مانند از دست دادن شغل همکاران و سقوط شرکت های هواپیمایی بر احساسات خلبانها به ویژه خلبانان جوان تأثیر بیشتری داشته است.
مارک چارمن یکی از کارشناسان این گزارش در این رابطه گفت : اگرچه در حال حاضر کاهش تعداد خلبانان تاثیری فوری بر عملکرد شرکت های هواپیمایی نداشته ولی ما پیش بینی می کنیم که اگر این کاهش ادامه یابد ، تیم های جذب خلبان زمان سختی را پیش رو خواهند داشت.
براساس این گزارش ، حدود یک سوم خلبانان اکنون بیکار هستند. بررسی سال گذشته نشان داد که تقاضا برای خلبانان ، به ویژه در بازارهای در حال رشد مانند خاورمیانه کاهش بیشتری داشته است .
در این گزارش از 2600 خلبان نظرسنجی شد که 20 درصد آنها در خاورمیانه پرواز می کنند .
روابط عمومی انجمن شرکتهای هواپیمایی و هلیکوپتری

اخبار هواپیمایی

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…