ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

شنبه, 04 مرداد 1399 ساعت 13:03

پرداخت 2هزار میلیارد تومان وام حمایتی به شرکت‌های هواپیمایی


مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره تسهیلاتی که قرار بود به شرکت‌های هواپیمایی بابت رکود حاصل از شیوع کرونا اختصاص یابد، توضیح داد: موانع موجود در این باره برداشته شد، ‌شرکت‌های هواپیمایی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و در حال گذراندن پروسه سپردن وثیقه به بانک‌ها برای دریافت این تسهیلات هستند.
وی با بیان اینکه تا پیش از این شرکت‌ها مشکلاتی در این ‌باره داشتند، گفت: تقریباً مشکل تا حدود زیادی رفع شده است.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره رقم کل این تسهیلات که قرار است به شرکت‌های هواپیمایی اختصاص یابد، گفت: رقم حدود 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت‌های هواپیمایی در نظر گرفته شده است.
اسعدی سامانی درباره مشخصات این تسهیلات گفت: این تسهیلات با نرخ سود 12 درصد به ‌شرکت‌‌های حمل و نقل هوایی اختصاص می‌یابد، شرکت‌‌های متقاضی پیش از این و از روز 12 خرداد 99 تقاضای خود را در سامانه کارا ثبت کردند.
وی گفت: شرکت های هواپیمایی از ابتدای اسفند 99 با کاهش شدید تقاضا مواجه شده‌اند و درآمد شرکت‌ها هم فقط از محل انجام پرواز و جابه‌جایی مسافر است، اگر این تسهیلات اختصاص نمی‌یافت شرکت‌ها امکان پرداخت حقوق هم به پرسنل خود را نداشتند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: غیر از این مورد، شرکت‌ها باید همیشه پرداخت‌هایی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بابت دریافت خدمات فرودگاهی و حق پارک هواپیما، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بابت پرداخت بدهی‌های سوختی، شهرداری‌ها و برخی بخش‌های دیگر داشته باشند که در نبود تقاضای سفر، با مشکلات مالی مواجه شده بودند.
به گزارش فارس پیش از این اعلام شد در قالب بسته حمایتی 8 هزار میلیارد تومانی دولت از حمل و نقل قرار است از شرکت‌های حمل و نقلی در انواع مدل‌ها حمایت شود که یکی از این حمایت‌ها، حمایت از شرکت‌های هواپیمایی به دلیل کاهش شدید سفرها و توقف پرواز هواپیماها بود.
‌حمل و نقل و خصوصا حمل و نقل هوایی و همچنین گردشگری،‌ کسب و کارهایی هستند که در دوران شیوع کرونا، بیشترین آسیب را بین کسب و کارها دیده‌اند‌.
* انجام پروازها با 50 تا 60 درصد ظرفیت هواپیما
اسعدی سامانی درباره آخرین وضعیت پروازهای داخلی توضیح داد: پروازهای داخلی تا اندازه‌ای در حال انجام است اما با توجه به موضوع شیوع کرونا و کاهش سفرها، در حال حاضر پروازها با 50 و حداکثر 60 درصد ظرفیت‌ انجام می‌شود و درواقع 40 تا 50 درصد ظرفیت هواپیماها در پروازها خالی است.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد: البته شرکت‌های هواپیمایی تلاش کرده‌اند در چینش مسافران در پروازها تا جایی که امکان دارد فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…