ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

یکشنبه, 11 خرداد 1399 ساعت 15:24

تسهیلات حمایتی ایرلاین ها آماده شد


مقصود اسعدی سامانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت بسته حمایتی دولت از شرکت‌های هواپیمایی به دلیل کاهش تقاضای سفر در چند ماه اخیر، اظهار داشت: به شرکت‌های هواپیمایی اعلام شده است اگر متقاضی دریافت تسهیلات حمایتی هستند، ضرورت دارد تقاضای خود را در سامانه کارا ثبت کنند.
وی ادامه داد: مقرر شد شرکت های هواپیمایی در راستای دریافت تسهیلات حمایتی از روز آینده ۱۲ خرداد نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه کارا اقدام کنند.
اسعدی سامانی اظهار داشت:‌ رقم این تسهیلات‌ هنوز مشخص نشده است اما پیش از این وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده بود ۲۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به دلیل رکود حاصل از شیوع کرونا و کاهش تقاضای سفر، در اختیار شرکت‌های هواپیمایی قرار می‌گیرد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره نحوه ضمانت این تسهیلات بیان کرد: هنوز نحوه ضمانت تسهیلات حمایتی مشخص نشده است و پس از ثبت نام، تعیین خواهد شد، البته چون این تسهیلات از طریق بانک‌های عامل پرداخت می‌شود، قطعاً بانک‌ها، ضمانت‌نامه‌های خاص خود را مطالبه می‌کنند.
به گزارش فارس، اسفند 98 بود که پس از شیوع کرونا در کشورمان و کاهش بسزای تقاضای سفر، وزیر راه و شهرسازی از ارائه بسته حمایتی 8 هزار میلیارد تومانی و پرداخت آن به شرکت‌های حمل و نقلی گفت.
محمد اسلامی همچنین روز 30 اردیبهشت امسال در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر تعیین تکلیف بسته‌ حمایتی 8 هزار میلیارد تومانی از شرکت‌های حمل و نقلی گفت: ‌این بسته در فرایند ارسال به بانک است و بخش اول آن خردادماه امسال به شرکت‌ها پرداخت می‌شود و همه شرکت‌های مسافری در چهار مدل حمل و نقلی تسهیلات 12 درصدی دریافت می‌کنند.
وی تأکید کرد: موضوع مهم این بسته این است که شرکت‌ها نباید تعدیل نیرو انجام داده باشند و فهرست بیمه بهمن‌ماه 98 که به تأمین اجتماعی فرستادند مبنا قرار می‌گیرد‌، بانک عامل هم همان بانک شرکت‌ها است و بدین ترتیب،‌ مبالغ تأییدشده از سوی حاکمیت به عنوان مثال در بخش ریلی مبالغ تأیید شده از سوی شرکت راه‌آهن دراختیار شرکت‌های ریلی قرار می‌گیرد.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…