ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

شنبه, 11 آبان 1398 ساعت 13:11

چرا روسیه از حضور هواپیماهای غربی استقبال می کند


براساس تحلیل های انجام شده از سوی یک انتشارات روسی ، اعتماد گسترده صنعت هواپیمایی روسیه به هواپیماهای غربی اکنون از 90 درصد فراتر رفته است. علاوه بر این ، این تحقیقات نشان می دهد که احتمالاً سهم غالب هواپیماهای ساخت خارجی در ناوگان جمعی روسیه افزایش می یابد.
داده های به کار رفته در این بررسی از بانک اطلاعاتی Rosaviatsiya از تاریخ 31 ژوئیه سال 2019 ، همراه با سایر اطلاعات جمع آوری شده از منابعی مانند وب سایت های شرکتهای هواپیمایی شخصی و همچنین سایت های ردیابی هواپیمایی است.
این آمار نشان می دهد که 43 شرکت هواپیمایی روسیه با 985 فروند هواپیما فعالیت می کنند و 93.6 درصد از این ظرفیت توسط 20 شرکت هواپیمایی بزرگ کشور جابجا می شوند که به صورت جمعی 807 هواپیما را اداره می کنند .
براساس اعلام وزارت حمل و نقل روسیه ، سال گذشته تنها 6.4 درصد از کل ترافیک یا 7.4 میلیون مسافر (از 116.1 میلیون مسافر حمل شده توسط شرکتهای هواپیمایی روسیه) توسط هواپیماهای ساخت روسیه جابجا شده اند .
به طور کلی ، این تحقیقات نشان می دهد که ناوگان روسی از سال 2015 تاکنون 17 درصد کاهش یافته است. در بین هواپیماهای میان برد ، ایرباس 320 نئو محبوب ترین هواپیما محسوب می شود و 292 فروند آن عملیاتی است. ناوگان این هواپیما از سال 2015 بیش از17 درصد رشد داشته و از بوئینگ 737 با 219 فروند هواپیما جلوتر است .
در بخش هواپیماهای منطقه ای ، سوپر جت 100 که در حال حاضر تنها هواپیمای داخلی ساخته شده در روسیه است ، با 86 فروند هواپیما مدیریت می شود و از نظر تعداد ، 9 درصد کل ناوگان منطقه ای روسیه را به خود اختصاص می دهد.
نشانه ها حاکی از آن است که سهم هواپیماهای ساخته شده غربی در ناوگان هواپیمایی روسیه رو به افزایش خواهد بود ، خصوصاً به دلیل تمدید رژیم مالیات بر ارزش افزوده صفر برای واردات هواپیماهای ساخت خارج به روسیه تا ژانویه 2023 ، تصمیمی که همچنان جذب هواپیماهای ساخت خارج به ناوگان روسیه را به دنبال خواهد داشت.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…